MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA NAUCZYCIELI
2021/2022
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą nowoczesnych technologii
kurs TiK - 5 nauczycieli
Pierwsza grupa nauczycieli wyjechała na kurs doskonalenia zawodowego dotyczący wykorzystania w praktyce szkolnej nowoczesnych technolgii.
Panie: Ewa Kowalska, Aleksandra Kwiczała, Lucyna Domagała-Zjeżdżałka i Anna Bąk oraz pan Rafał Rzepka spędzili tydzień doskonaląc swoje umiejętności w tej dziedzinie w położonym na południu Włoch Soverato.
Trzy nauczycielki, p. Anna Milerska, p. Kornelia Magiera i p. Beata Węgrzynek wyjechały na kurs doskonalenia zawodowego do Soverato we Włoszech, gdzie uczestniczyły w kursie poświęconym wykorzystaniu metody CLIL w edukacji.
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą wielojęzyczną
kurs CLIL - 3 nauczycielki
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą wielojęzyczną
kursy CLIL - 3 nauczycieli
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą wielokulturową
kursy z edukacji kulturowej - 2 nauczycieli
W październiku pani dyr Katarzyna Głowacka oraz pani Magdalena Sokołowska wyjechały na kurs doskonalenia zawodowego do Islandii. Kurs poświęcony był zjawisku migracji, integracji uczniów cudzoziemskich i doświadczeniu uchodźctwa.
2022/2023
Cel: Nasza Szkoła Europejska - zrównoważoną szkołą, dbającą o środowisko
kurs z edukacji ekologicznej - 6 nauczycieli
Grupa pięciorga nauczycieli wyjechała na kurs doskonalenia zawodowego dotyczący budowania zrównoważonej szkoły pt. " Environmental Changes for Sustainable Schools".
Panie: Ewa Kowalska, Aleksandra Kwiczała, Lucyna Domagała-Zjeżdżałka i Anna Bąk oraz pan Rafał Rzepka spędzili tydzień na hiszpańskiej Teneryfie, zdobywając w miejscowości San Cristóbal de La Laguna nowe umiejętności, wiedzę oraz pomysły dotyczące edukacji ekologicznej.
Pani Renata Parchańska wyjechała na kurs pt. "Environmental Stewardship: How to Reconnect With Nature" do położonej na Teneryfie miejscowości San Cristóbal de La Laguna.
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą
wielokulturową i szkołą dbającą o pielęgnowanie
europejskiego dziedzictwa kulturowego
kurs z edukacji kulturowej - 5 nauczycieli
Pani Anna Milerska uczestniczyła w kursie "Hidden in the Open Space", poświęconym edukacji korzystającej z bogactwa dziedzictwa kulturowego w stolicy Islandii, Reykjaviku.
Panie Magdalena Hajduk-Przybyła oraz Beata Węgrzynek wyjechały na południe Hiszpanii, do Malagi, gdzie uczestniczyły w kursie pt. "Religious Dialogue and Culture of Peace", w czasie którego poznawały zasady budowania szkoły otwartej i akceptującej każdego, bez względu na wyznawaną religię i światopogląd.
Pani Adrianna Brzezińska i pan Wojciech Majchrzak wzięli udział w zorganizowanym na południu Włoch, w Soverato, kursie pt. "Teaching in a Global Cultural Class Environment: Culturally Responsive Teaching", w czasie którego poszerzali wiedzę o specyfice pracy w klasie zróżnicowanej kulturowo.
2023/2024
Cel: Nasza Szkoła Europejska - zrównoważoną szkołą, dbającą o środowisko
kurs z edukacji ekologicznej - 5 nauczycieli
Pani Anna Milerska wyjechała do Ponta Delgada (Azory, Portugalia) na kurs "Azores: Teaching Sustainability Skills".
Panie Daniela Jeż i Anna Pawlica uczestniczyły w kursie "Outdoor Learning Across Subjects" na hiszpańskiej Teneryfie.
Pan Wojciech Majchrzak wyjechał do Austrii, gdzie wziął udział w kursie "Green Skills in Education", odbywającym się w Wiedniu.
Pani Magdalena Sokołowska uczestniczyła w odbywającym się w Oslo w Norwegii kursie "Education for Sustainable Future".
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą nowoczesnych technologii
kurs TiK - 2 nauczycieli
Pani Renata Parchańska wzięła udział w kursie "Artificial Intelligence for Teachers", który odbywał się we Włoszech, w Rzymie.
Pan Ireneusz Osiecki wyjechał na Teneryfę na kurs p.t. "Unlocking the A.I."
Cel: Nasza Szkoła Europejska - szkołą wielojęzyczną
kurs metodyczny/CLIL - 1 nauczycielka
Pani Lucyna Domagała-Zjeżdżałka wzięła udział w kursie "Intensive French for Teachers: Methodologie Generale" w normandzkim Rouen, we Francji.